• Понуда
 • Веб страна
 • Мобилно обложување
 • Корисничка поддршка
 • Коефициенти
 • Уплата и исплата
 • Во живо
 • Покриеност
4.3

Резиме

 • Добра понуда и покриеност
 • Брза исплата
 • Обложувалница која работи со биткоин
 • Добри коефициенти
Sending
User Review
0 (0 votes)

Општо

Coinbet24 е млада обложувалница која започнала со работа во 2015 година, која нуди спортско обложување, казино, обложување во живо со биткоини.

Coinbet24 е лиценцирана во Куракао, што значи дека мора да ги чува средствата на корисниците безбедни. За безбедноста на вебстраната coinbet24 користи 256 битна енкрипција, па сите ваши податоци се безбедни.

Вебстрана и мобилно обложување

Во однос на дизајн и визуелни карактеристики, вебстраната на coinbet24 е класична и лесна за користење. Се е јасно и интуитивно, може да се каже лаконско.

На левата страна се наоѓа листа од спортовите достапни за обложување на Coinbet24, настаните во живо и следните настани подредени по време.

Сите подесувања, бонуси и методи на плаќање се достапни преку менито во десниот агол на вебстраната, а под нив се наоѓа тикетот. Најдолу се наоѓаат линкови до останатите секции како За нас, Политика на приватност, контакт итн.

Вебстраната на Coinbet24 е достапна на 5 јазици: Англиски, Германски, Турски, Португалски и Руски, а форматот на коефициентите по ваш избор може да биде во децимали, дробки или американски.

За мобилно обложување, coinbet24 немаат дизајнирано мобилна апликација за своите корисници, но можете да пристапите на вебстраната преку вашите мобилни уреди и да го имате истото искуство како и на десктоп верзијата.

coinbet24

Покриеност и понуда

Coinbet24 нуди повеќе од 20 спортови за обложување, како фудбал, хокеј на мраз, тенис, бејзбол, кошарка, ракомет, снукер, формула 1, алпско скијање, бокс, одбојка, крикер, рагби, пикадо, пинг-понг, бадминтон, ватерполо и други.

За секој натпревар, Coinbet24 има понеколку понуди на кои може да се постави облог. Некои фудбалски натпревари, можете да најдете и до 200 достапни понуди. На американските спортови, како НБА или НХЛ, обично може да најдете неколку понуди за хендикеп.
Coinbet24 има обложување во живо на повеќе од 10.000 натпревари месечно. Па во секое време можете да најдете натпревари во живо на кои може да се обложувате. Најчесто, има од 10-50 понуди за секој натпревар за обложување во живо.

Уплата и исплата на средства

Како што самото име имплицира, обложувалницата е првенствено наменета за играчи кои се обложуваат со биткоини. А турската лира е единствената валута која е поддржана. Минималниот износ на уплата и исплата е 1 mBTC и уплаќањето може да се направи со скенирање на QR-кодот со камерата на вашиот мобилен, или со copy-paste  на адресата на биткоин новчаникот. Без разлика која опција ќе ја изберете, средствата ќе нбидат префрлени на вашата сметка веднаш.

ОСтанати методи за уплата се кредитна картичка, EcoPayz, PerfectMoney, а за исплата освен биткоини може да се употреби и PerfectMoney.

Coinbet24

Бонус

Има само две промоции достапни за играчите, и двете се бонуси за нови корисници.

Првиот е 100% бонус на прва уплата во казиното, до максимум 200 mBTC. Минималната уплата треба да е 20mBTC и потребно е да се изиграат 16 пати во рок од 60 дена од првата уплата.

Вториот е 50% бонус за новите корисници на спортското обложување на Coinbet24, до 100 mBTC.

Исто така, доколку ја препорачате Coinbet24 На пријател, можете да добиете награда до 1.000 mBTC.

Корисничка поддршка

Можете да го контактирате тимот за корисничка поддршка на Coinbet24 преку чет во живо, формата за контакт на вебстраната и facebook. Центарот за корисничка поддршка е достапен од 07:00-22:00 секој ден од неделата.

Исто така има и секција за Најчесто поставувани прашања, каде сигурно ќе најдете одговор на вашето прашање.

Заклучок

Ако барате место каде можете да се обложувате на вашите омилени спортови и тимови, и исто така да играте интересни игри за забава и добивка со користење на биткоини, тогаш Coinbet24 е странат за вас. Coinbet24 ниду 24 часовни услуги за оние кои сакаат да се обложуваат нон стоп.

Од основањето во 2015, ги задоволуваат потребите на корисниците и нудат забава и високи добивки.