• Веб страна
 • Покриеност
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
4.3

Резиме

 • Супер бонуси и промоции
 • 24/7 корисничка поддршка
 • Голем број на корисници
 • Голема покриеност
Sending
User Review
0 (0 votes)

Општо

Основана во 2003 година, 10Bet има седиште во лондон, Англија. Корисниците од Англија се чувствуваат безбедо со тоа што знаат дека е лиценцирана од UK Gambling Commission, а за останатите држави има лиценца од Куракао.

Има две главни вебстрани 10bet.co.uk која е само за корисници од Англија и 10bet.com за останатите европски држави. Страната е преведена на повеќе од 20 јазици, и има околу 18 валути.

Вебстрана

Веб-страницата 10Bet е шарена и привлечна. Позадината е со нијанси на сина, текстот е во бела боја, на сива позадина и црвена боја се насловите. Најпопуларните настани и листа на спортови од A-Ш се на располагање на левата страна, брзи облози и промоции на десната страна, централниот дел е резервиран за популарни промоции и обложување во живо.

Не може да не бидете импресионирани од бројот на настани понудени од страна на 10Bet, проблемот е што тие се обиделе да ви прикажат се одеднаш па ова ја прави страната пренатрупана, а текстот е премногу мал. Ќе било добро ако не ја наполнеле секоја страна со понуди.

Ако кликнете на фудбалот од листата на спортови, ви се прикажани уште 80 лиги и на крајот на денот, не постои лесен начин за да се прикажат толку многу опции на една страница без потсекции.

Но, што поминете некое време на страната, почнувате да се навикнувате на понудите.

Покриеност

Кога се работи за покриеност, 10bet се фантастични. Со скоро 60.000 настани во секој момент, избор од 150 светски фудбалски лиги и околу 30 други спортови, тешко дека ќе најдете подобра обложувалница.

10Bet нудат обложување на секоја можна лига, како и за следниве спортови: Американски фудбал, бадминтон, бејзбол, кошарка, бокс и борење (вклучувајќи UFC / MLD), крикет, велосипедизам, пикадо, е-спорт, мал фудбал, голф, трки со кучиња, ракомет, хокеј, трки со коњи, хокеј на мраз, мототрки (F1, Мото ГП, Светскиот рели, мотоцикли, НАСКАР и други), нетбол, покер, билијард, рагби (унија и лига), снукер, сурфање, тенис, зимски спортови и одбојка.

Доколку сакате да се обложувате на неспортски настани, политика и слично, тогаш ова нема да го најдете на 10bet. Ова е буквално спортска обложувалница, а покриваат и eSports и виртуелни игри.

Вреди да се спомене тука дека во однос на големината на обложувалницата, 10Bet имаат неверојатна понуда, особено кога станува збор за фудбалот.

Освен спортско обложување, на 10Bet ќе најдете и казино и казино во живо, кои се супер, со голем број на игри достапни за вас.

Коефициенти

10Bet се супер во однос на коефициентите, но вистинска предност е тоа што ги објавуваат коефициентите за настаните многу рано. Широката понуда на 10Bet исто така значи и дека ова е еедниственото место каде ќе добиете коефициенти за одредени понуди.

На 10Bet има промоции за зголемени коефициенти, кои се нудат од време на време особено за фудбал.

На 10Bet имате можност да си изберете формат на коефициентите, децимали, дробки или амерички формат. Во случај да немаат коефициенти за одредена понуда што ја сакате, секогаш можете да ги исконтактирате и директно да им побарате.

Уплата на средства

10Bet Нуда потпросечен број на методи за уплата и исплата. Поддржани се 15 валути, и страната е на неколку јазици.

Метод Мин. уплата Мин. исплата Надомест Време на исплата
Debit Card £5 £10 0% 3-5 Дена
Credit Card £5 £10 0% 3-5 Дена
PayPal £5 £10 0% 3-5 Дена
Skrill £5 £5 0% 1-2 Дена
Neteller £10 £10 0% 1-2 Дена
Банкарски трансфер £10 £25 BACS Free 3-5 Дена
ecoPayz £10 £10 0% 1-2 дена

Корисничка поддршка

10bet нудат корисничка поддршка 24/7 преку чет во живо, телефон, емаил, пошта или факс. Исто така има и форма за контакт која се пополнува директно на вебстраната. Тимот за корисничка поддршка е љубезен и добро обучен. Секцијата за Најчесто поставувани прашања е исто така јасна, детална и корисна.

Телефон: 08000 470 965 (UK)

Факс: +44 330 808 0555 (UK)

E-Mail: [email protected]

Адреса на корисничка поддршка: 10Bet Limited, 1 Ballards Lane, London, UK, N3 1LQ.

Twitter: @10Bet

Бонус

За новите корисници имаат одлични бонуси. Можете да добиете бонус од 50% на прва уплата, до 200 фунти. Значи ќе треба да уплатите 400 фунти, за да ја добиете максималната сума од 200 фунти бонус, но 50% добивате и на било која сума. Бонусот мора да се изигра 5 пати, на коефициенти од минимум 1.60. За подигнување на бонусот, условите треба да се исполнат во рок од 90 дена.

Првите 12 месеци, 10Bet ќе ви дава бесплатен облог до 10 фунти секој месец. Да добиете ваков бонус, потребно е да поставите 10 облози во текот на месецот, на било што, и да добиете бесплатен облог. Бесплатните облози се валидни една недела, и можат да се искористат на било која понуда, со коефициент од 3/5-7/1.

Промоциите се менуваат постојано, најдобро е да ја посетите страната и да ги видете моменталните.

Во живо

10Bet ги нудат сите понуди што ги имаат на обложување во живо, вклучувајќи ги и оние помалку познати фудбалски лиги. Секогаш имаат 30+ настани за обложување во живо. Во некои периоди со повеќе натпревари дневно, бројката на настани кои се нудат за обложување во живо на 10Bet достигнува и до стотици настани.

На обложувањето во живо се пристапува преку менито на горниот дел од страната. Можете да изберете преглед по настани, азиски преглед и распоред во живо, а можете да ги обележите вашите омилени настани и тие ќе се појавуваат на врвот од екранот. Кога ќе кликнете на настанот може да се видат бројните понуди кои се достапни. Во прегледот по настани се достапни и основни статистика и текстуални коментари, сепак 10Bet исто така, обезбедува и резултати во живо, резултати и статистика, во одделно прозорче кое се појавув. Ова е навистина убава можност како плус на обложувањето во живо и има доста детали. Особено корисен за обложување на оние понепознати фудбалски лиги.

10Bet не нудат пренос во живо на настаните, ниту за десктоп ниту за мобилната верзија.

Мобилно обложување

Мобилната апликација на 10Bet е исто така со плава боја, едноставна и лесна за навигација со јасни мени и брз пристап до обложувањето во живо.

Естетски гледано, мобилната апликација е подобра од десктоп верзијата. Лизгачкото мени на почетокот овозможува брз пристап до најпознатите спортови, во листа од А-Ш и промоции. На главната страна се настаните моментално во живо и идните настани.

Обложувањето во живо е полесно преку мобилната апликација. Понудите се прикажани во опаѓачко мени, а и многу е полесно да се движите од еден до друг настан. Нажалост, на мобилната апликација ги нема статистиките и резултатите. Преку мобилната апликација можете да управувате со вашиот профил и прилагодувања.

За казиното, 10Bet имаат посебна апликација. Ова значи дека апликацијата за спортско обложување не е пренатрупана со игри и казино функции.

Заклучок

10Bet се една од обложувалниците кои моментално нуди најмногу понуди и настани, како и најдарежлива бонус понуда за нови корисници. 150 фудбалски лиги се покриени, и со долга листа на понуди за обложување во живо, како и одлична мобилна апликација.

10Bet се една од најдобрите обложувалници која ги наградува редовните корисници за лојалноста со бонуси и промоции.