• Веб страна
 • Покриеност
 • Коефициенти
 • Уплата и исплата
 • Корисничка поддршка
 • Бонуси
 • Во живо
 • Мобилно обложување
4

Резиме

 • Добри коефициенти
 • Непрегледна веб страна
 • Одлична покриеност
 • Подобрена исплата
Sending
User Review
0 (0 votes)

Општо

1xbet е основана во 2007 година, но во последниве неколку години започнала да го привлекува вниманието на играчите. Достапна е низ Европа, но главно била креирана за корисници од земјите на поранешиот Советски Сојуз. Всушност, во тој дел од светот, е една од првите 5 најдобри спортски обложувалници.

Веб страна

Првиот впечаток на вебстраната на 1xBet е одличен. Достапна е на разни јазици, има супер дизајн и добро структурирано мени. Па така, новите корисници нема да наидат на проблеми при пристапување на содржината на страната.

Облозите многу лесно можат да се постават и без никаков проблем. Така што, сите елементи се одлично дизајнирани и се поставени на добро избрана локација на вебстраната. Врз основа на фантастичната структура, корисниците можат да разгледуваат низ големиот број на настани и понуди, без да имаат проблем со навигацијата. Дури и коефициентите се прикажани во логичен редослед.

Покриеност

Првично, обложувалницата нуди добар избор на спортови, обложување во живо, обложување на eSports, слот машини, казино, бинго, покер.

Спортското обложување ги нуди следниве спортови: фудбал, тенис, кошарка, хокеј на мраз, пинг понг, одбојка, снукер, ракомет, бејзбол, рагби, шак, бокс, амерички фудбал, пикадо, формула 1, голф, велосипедизам, куглање, крикет и уште некои други. Како и да е, многу помалку од останатите обложувалници.

Фудбалот е најпопуларниот спорт. Се пто треба е само да погледнете и ќе сфатите дека за фудбалските натпревари бројот на понуди е далеку поголем од понудите за другите спортови. Кога се обложувате во живо, за фудбал се понудени околу 100 опции, а помалку од пола за останатите спортови.

Корисниците од Русија секако ќе се чувствуваат како дома, бидејќи огромно внимание се посветува на Руската лига и другите дивизии.

Како додаток на спортското обложување, 1xbet  нудат и други продукти, на пример казино, бинго и покер.

Коефициенти

Една работа која и помага на 1xbet да се истакне, се високите лимити за обложување. На одредени понуди, играчите уживаат коефициенти од 1.98 кога се обложуваат на настани на кои шансите за исход се 50%.

Уплата и исплата

Методите на уплата и исплата се слични како и кај другите, кредитни и дебитни картички, е-новчаници, припејд картички и банкарски трансфер. Некои од опциите се: Visa,MasterCard, Euteller, Poli, Webmoney, Yandex Money, Abaqoos, eKonto, Neteller, QIWI, ecoPays, Skrill.

Валути кои се прифатени се: фунти, Американски долари, евра, Австралиски долари, Канадски долари, Јапонски јен.

Можностите кои ги нуди 1xbet се разни. Методот кој ќе го користите е целосно ваша одлука.

Корисничка поддршка

Најважната работа за 1xbet се нивните корисници, па затоа се труди да понуди разни понуди и спортови. Но покрај сето тоа, имаат и одлична корисничка поддршка. Вработените се добро подготвени да одговорат на секое ваше прашање. Одговорот е краток и прецизен и го добивате за кратко време, за да го решите вашиот проблем што побрзо.

Има неколку начини на кои можете да ги контактирате:

Чет во живо-можете да поставите прашања директно преку вебстраната. На овој начин веднаш добивате одговор.

Емаил-можете да испратите емаил со вашето прашање на [email protected] или [email protected];

Телефон –можете да ги контактирате на бројот: +44127 325-69-87;

Исто така, компанијата нуди и неколку емаил адреси за различни видови проблеми. Поделени се по сектори, и релевантните прашања за одреден сектор можете директно да ги испратите на нивната емаил адреса, со цел да добиете поточен и детален одговор.

Бонус

1xbet доделува бонус од100% на прва уплата, до 100 евра, кој морате да го изиграте 5 пати на комбинациски облог од минимум 3 настани пред да можете да ги подигнете парите. Барем 3 настани мора да имаат коефициент 1.40 или повеќе.

Исто така постојат и голем број дневни промоции и други бонуси на 1xbet.

На пример, добивате бесплатен облог од 100 долари ако изгубите 20 облози по ред. Има редовни “Cups” промоции, каде доделува бесплатни облози за поставување одреден број на облози или обложување секој ден во одреден период.

Најатрактивен е најверојатно нивниот Advancebet систем. Доколку имате непотврдени облози и немате пари на сметката, сепак можете да поставите облог, а влоговите ќе ви бидат одземени кога ќе се потврдат претходните облози.

Пример, имате 250 долари на вашата сметка, и следниве облози:

100 долари на коефициент 1.5 –потенцијална добивка е 150 долари

150 долари на коефициент 2.00-потенцијална добивка е 300 долари

Вашиот баланс е 10 долари. 1xbet ви нуди Advancebet во висина од 100 долари. Сега, можете да поставите облог од 110 долари.

Други промоции се:

Дневен Џекпот бонус- 1xbet.com ќе објави одредена задача, секој ден различна, и се додека поставите облог кој ги исполнува критериумите на таа задача, ќе бидете дел од извлекувањето за џекпотот на тој ден.

Bet Slip Battle – High Odds Bonus- сите облози на коефициенти од 30-501, со влог од повеќе од 60 фунти, ќе добијат бонус од плус 5% на добивката. Ова е понуда за спортско обложување и обложување во живо.

Промоциите се менуваат на дневна основа, па најдобро е да ја посетите страната.

Во живо

Обложување во живо на 1xbet  е нешто што 1xbet одлично го прави. Има значително голем број на настани за обложување во живо, графиката е брилијантна, а изгледот е примамлив и забавен, иако понекогаш може да биде премногу, со оглед на бројот на информации ставени на една страна.

Обложувањето во живо на 1xbet e забележливо по начинот на кој е организирано на страната, и бројот на понуди по настан.

Имате  и live streaming опција, што е голем плус. Најпопуларните спортови нормално имаат најмногу понуди. Преносот во живо ја прави 1xbet поатрактивна за корисниците.

Мобилно обложување

1xbet е насочен кон корисниците, па затоа се труди да ги задоволи нивните потреби и очекувања. Мобилна апликација е есенцијална, за да се постигне успех на пазарот на спортски обложувалници.

1xbet рзвиле апликација за Android, iOS и Windows уреди. Исто како и вебстраната, мобилната апликација има интуитивна навигација, добро структурирано мени и високо ниво на корисност. Функционалната мобилна апликација им обезбедува пристап на корисниците до портфолиото на 1xbet и им овозможува лесно поставување на облози додека се во движење.

Заклучок

Обложувалницата 1xbet ги задоволува потребите на своите корисници од сите земји. Изборот на спортови и понуди е голем, а исто така важна е и големината на нивните коефициенти. Секој што сакал да проба некоја поегзотична обложувалница, треба да се регистрира на 1xbet и да ги искористи нивните понуди.