• Веб страна
 • Понуда
 • Корисничка поддршка
 • Во живо
 • Мобилно обложување
 • Коефициенти
 • Покриеност
4.1

Резиме

 • Брза исплата
 • Се грижи за безбедноста
 • Коефициентите не се најдобри
Sending
User Review
0 (0 votes)

Општо

Обложувалницата Interwetten е регистрирана и е со седиште во Малта. Таа е основана во 1990 година како оператор за обложување. Згора на тоа, Interwetten одлучиле во 1997 година да започнат со онлајн обложување. Interwetten е австриски букмејкер кој постојано расте.

Навистина, тие не се најголемата онлајн обложувалница, но сепак тие имаат околу 1,5 милиони клиенти со проток од над 9 милиони облози во една година и 5 милиони облози на настани во живо.

Веб страна

Генерално, веб-страницата на Interwetten е доста за пофалба.

Дизајнот е едноставен и веб-страницата ретко е “преоптоварена”. Во принцип, interwetten.com е исклучително едноставна, лесна за користење за корисниците, без ефекти и “тешки” функции.

Навигацијата е едноставна. Постои мени на левата страна со сите настани за обложување достапни во моментот. Во средната рамка можете да ги одберете лигите / настаните на кои сакате да се обложувате. На десната страна можете да го видите вашиот тикет, каде што можете да се обложувате на синглови, комбинации и системи во исто време. Општо земено, има голем напредок во овој дел, кој претпоставувам дека им помогна на многу луѓе кои не беа запознаени со онлајн обложувалници. Најважниот факт е дека можете лесно да го поставите вашиот облог во само неколку секунди.

Најважно е дека можете да имате брза навигација, бидејќи понекогаш треба да бидеме брзи. Воопшто нема графика на веб-страницата и сигурно нема да имате залудно потрошено време. Ќе можете да пристапите до финалниот тикет и да го потврдите вашиот облог во секој момент, за само неколку секунди.

Покриеност

Спортови кои ги нуди Interwetten: Алпско скијање, американски фудбал, бадминтон, Кошарка, Фудбал на плажа, Биатлон, Бокс, шах, Крикет, Пикадо, Фудбал, Формула 1, голф, ракомет, хокеј на мраз, Политика, Рагби, пловење, снукер, сквош, пинг понг, Тенис, одбојка, ватерполо, бејзбол.

Понуда

Interwetten е една од најпознатите обложувалници во светот, а во некои земји е неприкосновен лидер, па не можевме да очекуваме помалку од она што ни го нуди оваа обложувалница: облози на повеќе / помалку, 1X2, комбинирани, Хендикеп, азиски хендикеп, картони, корнери, број на голови и други опции што се познати ги има како алтернатва на Interwetten.

И откако знаете дека можеме да се обложуваме на сите овие начини, исто така ќе биде добро да се знае дека при тоа ќе има прилично конкурентни квоти, особено за прилично неурамнотежени настани, во кој случај коефициентите  на Interwetten се често најдобри на пазарот.

Коефициенти и лимити

Лимитите за обложување се прилично високи, а играчите можат да освојат дури 10.000 евра по натпревар, 20.000 евра дневно и изненадувачки 100.000 евра неделно. Ова е вид на поттик што играчите кои вложуваат многу сметаат дека е невозможно да се одбие. Тоа им дава шанса да освојат многу пари во кратки временски периоди. Спротивно пак, има почетници кои се воодушевени да слушнат дека минималниот влог најчесто е еден долар.

За жал, вкупната маргина на обложување е значително над просекот во индустријата и надминува 7% на сите спортови. Кошарката е најпрофитабилна, следена од фудбалот и хокеј на мраз.

Уплата на средства

       
Метод
Надомест  Мин. уплата
Visa Нема 10€  
Master Card Нема 10€  
Dinners Club Нема 10€  
V Pay Нема 10€  
Skrill Нема 10€  
Neteller Нема 10€  
Klarna Нема 10€  
Eco Payz Нема 10€  
Maestro Нема 10€  
Pay Safe Card Нема 10€  

Исплата на средства

 Метод  Надомест Време  
Visa Нема 1-3 дена  
Master Нема 1-3 дена  
Diners Нема 2-5 дена  
Skrill Нема До 48 часа  
Neteller Нема До 48 часа  
V Pay Нема До 48 часа  

Корисничка поддршка

Доколку имате прашања, или ви е потребна помош, можете да ја контактирате корисничката поддршка на Interwetten која е достапна 24/7 и на повеќе јазици. Можете да испратите емаил на [email protected], да ги контактирате преку телефон +35 623 276 355 или факс +35 623 276 444.

Бонус

Interwetten имаат бонус за нови корисници, но само за одредени таргет групи кои се по нивни избор. Доколку сте дел од таа таргет група, ќе добиете 100% бонус  на вашата прва уплата, до 100 евра. За разлика од други обложувалници, каде имате посебни бонуси за спортско обложување и посебнио за казино или други игри, на Interwetten почетниот бонус можете да го користите за играње во било кој дел.

Секако, постојат услови за добивање на бонусот. Прво, потребно е да извршите минимална уплата од 10 евра, и во рок од две недели да го изиграте бонусот одреден број пати како:

 • Во спортска обложувалница треба да се изигра 5 пати, на коефициент не помал од 1.70
 • На казиното и другите игри, треба да се изига 30 пати

Во живо

Interwetten има дел за обложување во живо кој вклучува значителен број na фудбалски натпревари, тенис, хокеј на мраз и кошаркарски настани. Не постои разлика помеѓу коефициентите понудени за истите натпревари пред почетокот и по почетокот на средбата.

Функцијата за стриминг во живо беше иновативен концепт кој беше воведен од Interwetten, пионер во однос на ова. Иако повеќе обложувалници сега ја нудат оваа услуга, се уште е аватар на професионализам и ги диференцира аматерите од експертите. Уште еднаш, фудбалот добива огромен фокус и повеќето од натпреварите што се емитуваат во реално време припаѓаат на овој жанр.

Мобилно обложување

Interwetten навистина се потрудиле во развивањето на нивната апликација за да комплетно ги задоволува потребите на корисниците. Без разлика дали сте корисник на iPhone, Android или Windows уред, апликацијата е достапна за сите.

Со својот свеж дизајн и брзината апликацијата добива многу позитивни коментари. Има две колони и е лесна за навигација. Друга плус точка е ниската потрошувачка на батеријата со која се гарантира долготрајна забава со обложување дури и кога сте при крај со батерија. Исто така, ќе уживате и во големата понуда на различни спортови.

Заклучок

Interwetten е една од најреномираните и најсигурните обложувалници на пазарот, а квалитетот на коефициентите или разновидната спортска понуда е одлична. Од друга страна, бонусот од 100% на Interwetten до 100 евра е еден од најатрактивните на пазарот. Иако мора да обрнете големо внимание на условите за добивање. Во некои случаи, како што е кошарката, потребна е малку пообемна понуда кога станува збор за обложување, но тоа го надополнува со обемот на понуди на други спортови и лиги и со совршената комбинација на дизајнот и лесното користењена веб-страната.