• Покриеност
 • Веб страна
 • Мобилно обложување
 • Уплата и исплата
 • Бонуси и промоции
 • Во живо
 • Коефициенти
 • Корисничка поддршка
3.9

Резиме

 • Реални коефициенти
 • Нуди одлична корисничка поддршка
 • Има голема покриеност
 • Нема пренос во живо
Sending
User Review
0 (0 votes)

Општо за Marathonbet

MarathonBet се едни од првите онлајн обложувалници, основана во 1997 година. Лиценцирани се во Олдерни и моментално имаат корисници од преку 180 разни држави, и над милион корисници. Поради нивната популарност во Европа, биле и спонзори на неколку фудбалски клубови.

Marathonbet  има седиште во Брајтон, но поради големиот број на интернационални корисници тие отвориле канцеларии и во други земји.

Доверба

Според законот во Англија, секоја онлајн обложувалница мора да ја има соодветната лиценца од UK Gambling Commission и од локалните надлежности од каде работат. Во случајот на Marathonbet toa e Anglija, Marathon Alderney Ltd. Се регистрирани во Олдерни, област која е популарна по бројот на онлајн обложувалници.

Веб страна на Marathonbet

Marathonbet воопшто не се потрудиле да креираат страна со најдобар изглед, а ова е очигледно од моментот кога ќе почнете да пребарувате по секцијата за спортско обложување. Иако непривлечен изглед, страната е лесна за навигација, па доколку барате ефективност, нема да се разочарате.

Во секцијата за спортско обложување сите спортови се прикажани на левата страна од вебстраната, со опаѓачки менија кои го олеснуваат пристапот до идните натпревари. На врвот од страната можете да менувате помеѓу секцијата за касично спортско обложување, обложување во живо и мобилни модули.На десната страна може да ги промените подесувањата и да пристапите до секцијата за Помош.

Покриеност

Нудат голем број на можности за обложување во живо, заедно со неповторливо големиот број на понуди за обложување во живо. Покриеноста на мечеви на кои што може да се обложувате во живо постојано расте, што ги прави една од елитните обложувалници во светски рамки. Можностите за класично спортско обложување се исто така големи. На пример за последните натпревари од Лигата на Шампионите имаше понуда од 23 хендикеп обложувања и вкупно 213 понуди за поединечен натпревар.  Има широка понуда за обложуање на резултат и понуди за играчите на најголем дел од екипните спортови. Ги има вообичаените понуди за картони, корнери, фаули, голови, полувреме-крај игри и останати понуди.

Marathonbet продолжува да експериментира со понудата за обложување. На пример: тимови кои се натпреваруваат во иста лига но со различни противници се споени како еден пар за обложување. Понудата на мечеви за обложување е во водечките на пазарот. Така што без разика дали сакате да се обложувате на четврт финалето на Oman Cup или на финалето на Светското Првенство ќе пронајдете атрактивни можности на оваа веб страна.

Понуда и Коефициенти во Marathonbet

Ако знаете нешто за Marathonbet, тогаш сигурно знаете дека корисниците се враќаат повторно и повторно поради неверојатно ниските маргини. Додека другите страни ги поставуваат нивните маргини во опсег од 5% до 7%, најголем дел од маргините нa Marathonbet се блиску до 2%. Маргините за фудбалот просечно се околу 1.9%, за тенисот 2.1%, бејзбол 2% и кошарка 2.2%. Вкупно гледано, просечната маргина е 2,1% што е навистина неверојатно. Коефициентите се многу конкурентни, но најдобрите коефициенти се за американските спортови( одлични коефициенти за NBA, NFL, NCAA, NHL, AHL, MLS и ABL). Единствениот недостаток е што и покрај восоките коефициенти и ниските маргини, на секоја сметка се поставени ограничувања за максимално дозволените уплати. Доколку се high-roller можеби нема да ве привлечат можностите кои ги нуди Marathonbet.

Уплата и исплата во Marathonbet

По скоро 2 декади од своето постоење, Marathonbet имале доволно време да ги подобрат своите услуги и да понудат голем број на методи за иплата и исплата. Можете да ги користите сите видови на картички, како Visa, Visa Debit, Visa Electron, Mastercard, Maestro. Електронските новчаници се досега најпопуларни, со оглед на фактот дека износот на надомест е помал за нив и овозможуваат уплатат и исплатата да бидат процесирани веднаш, без задоцнување. На листата се: Maestro, Skrill, Neteller, ENETS, ePay.bg, iDeal, Laser, Poli, Postep, Przelewy24, UnionPay, Todito, Boleto, Qiwi, Comepay, Wallet One, CartaSi, Dankort.

За извршување уплата и исплата, корисниците имаат можност да изберат помеѓу следниве валути: EUR, USD, ARS, AUD, BGN, BOB, BRL, CAD, CLP, CNY, CZK, DKK, GBP, KZT, MXN, MYR, NOK, NZD, PEN, PYG.

Корисничка поддршка на Marathonbet

Корисниците имаат можност да стапат во контакт со тмот на корисничката поддршка во било кој момент, ако имаат проблем со трансакција или само сакаат да постават прашање. Важно е да се напомене дека секцијат Најчесто поставувани прашања е прилично детално објаснета и тука би можеле да ги најдете одговорите на скоро сите прашања.

На оние кои им е потребна пак помош од корисничката поддршка, може да ги контактираат преку телефон, емаил, факс, чет во живо, или преку пошта. Можете да го контактирате тимот на корисничката поддршка на следниве јазици: Англиски, Француски, Шпански, Кинески, Германски, Италијански, Турски, Српски и Руски.

 • Емаил: [email protected]
 • Социјални медиуми: Facebook, Twitter, Google+
 • Телефон: +44 1273 964706
 • Адреса: 141 Davigdor Road,Hove,BN3 1RE,United Kingdom

Бонус во Marathonbet

Бонусот на Marathonbet за нови корисници е 100% од износот на уплатата и е валиден за уплати помеѓу 10 и 20 фунти. Со внесување на кодот “TV20”, добивате бесплатни облози во висина од максимум 20 фунти.

Бонусот се добива со следните чекори:

 • Да се регистрирате на страната на Marathonbet и да уплатите мимимум 10 фунти
 • Да го внесете кодот TV20

Tреба да го изиграте износот на уплатата 4 пати во рок од 90 дена, на коефициенти не помали од 1.80 децимален формат и 4/5 во дробки. Значи доколку сте уплатле 10 фунти, вкупниот износ на обрт треба да е 40 фунти.

Најдобриот дел во врска со овој бонус е што имате 90 дена за обрт, што е одлично за рекреативните обложувачи.

Во живо обложување на Marathonbet

Во однос на обложувањето во живо, ќе имате огромен избор сличен на класичното спортско обложување. Бројот на достапни понуди, зависи од лигата, некаде повеќе некаде помалку. Доколку ги преферирате популарните настани, ова не би било проблем за вас. Други спортови на кои би било возбудливо дасе обложувате во живо се бејзбол, кошарка и одбојка.

Спортот кој е најпопуларен за обложување во живо е тенисот. Тоа е така поради огромниот број на понуди и можности, како вкупно поени во гем, хендикеп по сет итн.

Во моментов Marathonbet немаат опција за пренос во живо на натпреварите, но имате пристап до резултати во живо и статистика. Се надеваме дека ќе ја воведат оваа опција наскоро, за да го подобрат својот рејтинг.

Мобилно обложување во Marathonbet

Мобилната апликација на Marathonbet беше најлошата апликација за обложување која што постоеше на пазарот. Но после едно големо надоградување сега имате апликација каква што би посакале. Можеби не е фенси како некои апликации на конкурентите, но тоа не е она што ја прави интересна Marathonbet. Ако сакате вредност и високи коефициенти ова е апликацијата за вас.

Апликацијата нуди многу корисни опции, како на пример брзото обложување што го намалува времето потревно за поставување на облог. Може да се обложувате на два натпревари истовремено во рамки на апликацијата. Има опција „Топ пет“ што нуди пристап до петте најпопуларни секции на сајтот. Апликацијата не поддржува пренос во живо. Но на обложувачите им нуди доволен број на информации потребни за обложување во живо со постојано надоградување на статистиките и коефициентите. Овие опции ги имате кај најголем број на спортовите, не само за фудбал и тенис. Визуелниот излгед на апликацијата е добар, многу подобар од тоа што очекувавме.

Апликацијата е едноставно дизајнирана, се со цел што е можно побрзо да го добиете тоа што го сакате. Обложувањето на фудбалските мечеви е многу привлечно. Има покриеност на сите помали лиги, не само на главните европски лиги.

Заклучок за Marathonbet

На оваа страна и недостасуваат некои популарни функции како предвремена исплата и преноси во живо на Marathonbet. Во основа ова текстуално базирана веб страна на која што може да се обложувате. Страната брзо се вчитува, што е доста позитивно. Опциите кои ги нуди се добро прикажани и се е едноставно за читање. Солидните коифициенти и маргини кои ги имаат се голем плус и имаат уникатни можности за обложување исто така.