• Покриеност
  • Веб страна
  • Во живо
  • Уплата и исплата
  • Мобилно обложување
  • Понуда
  • Корисничка поддршка
4

Резиме

  • Ограничена во поглед на покриеност
  • Одлична веб страна
  • 24/7 корисничка поддршка
  • Добри бонуси и промоции

Општо

Unibet  е една од најбрзо растечките онлајн обложувалници во Европа. Тие се регулиран оператор и имаат лиценци од неколку земји од Европската Унија (Франција, Белгија, Данска, Италија и Англија), како и Австралија. Тие се дигитален лидер со 17 годишно искуство. Нудат спортско обложување, казино, бинго и покер за повеќе од 10 милиони регистрирани корисници во повеќе од 100 држави.

Доверба

Имаат седиште во Малта. Тие се еден од најновите компании на пазарот и тие се доста познати, главно, во нордиските земји. Треба да се каже дека тие имаат одлична репутација на интернет и тешко дека ќе најдете корисници кои имале сериозен проблем со Unibet. Тие се член на EGBA, Европската Асоцијација за игри на среќа и обложување и се ревидирани и сертифицирани од eCOGRA, за одговорно и фер обложување.

Веб страна

Вебстраната е неверојатно лесна за користење, со чиста колор шема од зелена боја, со примеси на жолта и бела, која го истакнува брендот Unibet.

Најгоре на самата страна ви се дадени спортско обложување, казино, покер и останатите игри. На левата страна се најпопуларните лиги и спортови, а во централниот дел се прикажани настаните во живо.

Лесна за навигација, со многу директни линкови кои ве носат директно до делот што го барате.

Покриеност

Иако Unibet не се најголема онлајн обложувалница во однос на бројот на корисници, тие сепак нудат широк спектар од спортови. Всушност, ова можеби е наголемата предност на Unibet.

Има мноштво од спортови кои се достапни за обложување. Фудбал, тенис, голф, крикет, рагби, бејзбол, кошарка, бокс, велосипедизам, ракомет, хокеј на мраз, снукер, одбојка, зимски спортови и многу други.

Имате и можност да поставувате облози на настани како на пример политика

Големата листа на спортови е одлична за оние кои го сакаат спортот, бидејќи можат да се обложуваат дури и на спортови кои се непознати за најголем дел од луѓето. Фактот што нудат обложување на спорт како што е песапало, спорт кој се игра единствено на Скандинавија, покажува дека тие секогаш се во потрага по дополнителни понуди кои можат да ги додадат за да го зголемат своето онлјан присуство.

Со сигурност можеме да кажеме дека има доволно разновидност за сите оние кои сакаат да ги прошират своите хоризонти кога се обложуваат.

Нуди и онлајн казино и покер, и уште многу возбудливи игри.

Коефициенти

Коефициентите на Unibet се популарни кај корисниците. Исто така има и пониски просечни маргини од нивните конкуренти. Тоа што има пониски просечни маргини е голема предност за корисниците, бидејќи така имате подобри коефициенти, и нормално подобри цени достапни за вас. Додека коефициентите за фудбал се одлични, не за сите спортови е така. На пример за кошарка имаат високи маргини, што значи дека немате баш шанси за добра добивка.

Уплата и исплата

Опциите за иплата и исплата се стандардни.

Можете да уплаќате со кредитни и дебитни картички, банкарски трансфер, Neteller, Skrill (Moneybookers), Paysafecard и Ukash.

Подигнувањето се врши преку банкарски трансфер, кредитни картички, Neteller и Skrill. Сите исплати се бесплатни. Најчесто, доколку користите Neteller или Skrill, исплатата се врши во рок од 12 часа, преку банкарски трансфер може да потрае од 1-3 дена, а со кредитна или дебитна картичка, исплатата се врши во рок од 3-5 работни дена.

Во ретки случаи, при поголеми суми за исплата, може да ви побараат дополнителни информации или документи пред да започнат со процесирање на вашето барање.

За вака голема и интернационална обложувалница, очекувано е да имаат повеќе методи за исплата и уплата, при шт корисниците се ограничени.

Овој недостаток се трудат да го надоместат со долгата листа на валути која е достапна: Американски долар, евро, Фунта, Норвешка круна, Данска круна, Шведска круна, Швајцарски франк, Полски злоти, Романски лев, Унгарска форинта, Чешка круна, Хрватска круна, Канадски долар, Бугарски лев и Бразлиски реал.

Корисничка поддршка

Корисничката поддршка на Unibet нуди чет во живо на повеќе јазици, што е голема предност. Можете да ги контактирате преку телефон или емаил. Емаил можете да испратите на еден од следниве јазици: Англиски, Шведски, Норвешки, Дански, Белгиски, Фински и Романски). Кога сме кај контактирањето преку емаил, може да се каже дека не се баш брзи, за разлика од други обложувалници. Но исто така пак треба да се каже дека имаат и секција со прашања и одговори која е деталнаи помага многу, особено на почетниците.

Емаил: [email protected]

Телефон: 0808 1686635

Бонус

Можете да добиете мал бонус доколку се регистрирате не Unibet. Со уплата од минимум 10 фунти, добивате бонус за облог без ризик. Висината на овој бонус е до 30 фунти. Ова значи доколку уплатите 30 фунти, и поставите облог од 30 фунти и изгубите, износот ви е рефундиран од страна на Unibet.

Во зависност од тоа во која држава сте, Unibet има различни промоции достапни за секоја држава.

5-fold Insurance- За оние кои поставуваат комбинациски облози, поставете облог од 5 или повеќе настани, и ако само еден од нив го изгубите, ќе ви го рефундираат влогот, до максимум 5 евра.

Outsider special-ако сте фан на трки со коњи и во исто време сакате да поствувате ризични облози, UNibet имаат нешто за вас. Поставете облог на аутсајдер на било која трка на коефициент од 6.00 или повисок. И доколку победите, добивате бесплатен облог во висина од 10 евра.

Your 5th bet is risk free- За фановите на тенис, даваат бесплатен облог во зинос од 5 евра за оние кои ќе постават 5 различни облози од по 5 евра на тенис во живо и на коефициент не помал од 1.40.

За новите корисници на казиното на Unibet, има 100% бонус на прва уплата до максимум 100 евра. Потребно е да го изиграте 25 пати во казиното, за да можете да ги подигнете парите.

Во собите за покер, добивате прогресивен бонус од 200 евра.

Во живо

Unibet нуди секција за обложување во живо. На левата страна на страната, долу, ги имате сите настани кои се моментално во живо, а на средината ги имате резултатите во живо, статистика за секој натпревар како и коефициентите за обложување во живо.

Оваа секција на Unibet има и пренос во живо за своите корисници. Распореднот на настани кои ќе се пренесуваат во живо можете да го најдете на линкот Unibet TV. Live streaming има за многу настани и спортови. Се што треба е да се имате регистрирано на Unibet, и оваа опција ви е бесплатна. Додека го следите натпреварот во живо, исто така ги гледате и коефициентите кои се менуваат заедно со текот на натпреварот.

Ова е одлична опција на Unibet, која и дава предност на обложувалницата помеѓу своите конкуренти.

Мобилно обложувањe

Секој фан на онлајн обложувањето ќе биде задоволен од мобилните апликации кои ги нуди Unibet.

Постојат верзии од апликацијата за корисниците на iPhone, iPad, Android и Windows уреди, исто и мобилна верзија на вебстраната која е достапна за било кој уред. И е скоро слична на апликациите кои се достапни за симнување. Бе оглед на вашиот избор, пристапот до Unibet е возможен било кога и било каде.

Самата апликација се истакнува со тоа колку е лесна за употреба, со добар изглед и брз пристап до сите настани и коефициенти. UnibetTV, услугата за пренос во живо е исто така достапна на мобилната апликација.

Заклучок

UNibet се помеѓу најголемите обложувалници во Европа. И одлична опција за оние кои бараат веродостојна и лесна за користење обложувалница, особено за фудбалските фанови.

Голем број на понуди и спортови, а најдобрите промоции и понуди се за фудбалските натпревари. Live streaming опцијата е одличен начин да го привлечат вниманието на корисниците, со големиот избор на натпревари кои ги пренесуваат.

Се на се, Unibet Ви нуди се што барате кај една обложувалница.