• Понуда
 • Покриеност
 • Веб страна
 • Мобилна апликација
 • Уплата и исплата
 • Корисничка поддршка
 • Во живо
 • Бонуси и промоции
4.4

Резиме

 • Одлична веб страна
 • Една од најпопуларните обложувалници
 • Послаби коефициенти
 • Добра покриеност
Sending
User Review
0 (0 votes)

Општо

Bwin (претходно Betandwin) е основана во 1997 година во Виена и од тогаш е незапирлива на патот кон успехот. Во 2001 година станува сопственост на Bwin Interactive Entertainment AG, а во 2016 година е преземена од  GVC Holdings. Bwin е една од најпознатите обложувалници во светот, која го изградила своето реноме спонзорирајќи професионални спортови. Исто спонзорира добро познати футбалски екипи како Реал Мадрид, Баерн Минхен, Манчестер Јунајтед, Јувентус, Олимпик Марсеј и Андерлеџт. Bwin е партнер на МotoGP и FIBA евролига.

Со седиште во Гибралтар, Bwin има околу 1500 вработени и има над 13 милиони корисници во повеќе од 50 држави. Тие се познат бренд со голема поддршка и имаат препознатлив изглед кој сигурно сте го сретнале.

Доверба

Bwin e обложувалница која е лиценцирана од страна на Комисијата за обложување во Велика Британија. Познатиот бренд, со своето долгогодишно постоење и историјата на спонзорирање голем број фудбалски екипи од Европа, претставува една од најверодостојните и најсигурни обложувалници.

Веб страна

Вебстраната на Bwin е модерна, лесна за користење и има одличен дизајн. Нивната платформа е напредна со цел да можете да поставите било каков облог во секој момент, а коефициентите се ажурираат во реално време. Страната има високо квалитетна графика за промовирање на големите настани, со линкови кои водат директно до најголемиот настан во живо. Единствен проблем е што доколку вашиот систем не ја поддржува нивната високо квалитетна графика, тогаш може да биде потребно повеќе време за страната да се вчита.

Една од најголемите предности е тоа што страната е преведена на 23 јазици.

Bwin ви нуди можност да пристапите на страната преку компјутер/лаптоп, но исто така нуди можност да се обложувате користејќи го Вашиот мобилен со симнување на нивната апликација која е лесна за користење.

Покриеност и понуда

Спортското обложување на Bwin нуди избор од над 90 спортови на кои може да се обложувате, од фудбал, тенис, кошарка, па се до нордиска комбинација, едрење и пикадо. Иако не сите спортови се достапни во секое време, бројот на настани на кои може да се обложувате е голем; дневно се достапни најмалку 30.000 опции за обложување.

Казиното на Bwin нуди повеќе од 100 игри вклучувајќи и 19 прогресивни џекпоти, што се причина казиното да е едно од водечките провајдери. Вкупната сума на џекпоти е над лимитот од 2 милиони евра. Најпопуларни се слот машините, но исто така и класичните игри со карти. Во секцијата Казино во живо можете да играте рулет, блекџек или бакарат со крупиеа во живо. Некои од игрите се веќе достапни во мобилна верзија.

Покерот на Bwin  е една од најголемите заедници на играчи во светот. Играчите кои сакаат добар предизвик во покер, мора прво да го симнат софтверот за да можат да играат.

Коефициенти

Коефициентите на Bwin се просечни во споредба со другите обложувалници. Но за оние кои се обложуваат на фудбал, Bwin има најдобри коефициенти од било која друга обложувалница. Една од нивните карактеристики е што нема голема разлика во коефициентите пред почетокот на натпреварот и коефициентите за обложување во живо.

Коефициентите се нудат во сите формати: децимали (Европски стил), дробка (стил Велика Британија) и американски.

Уплата на средства

Bwin нуди голем број начини за уплата и исплата: кредитни и дебитни картички, Abaqoos, Diners Club, EntroPay, eps, giropay, iDeal, INSTADEBIT, Maestro, MasterCard, Mister Cash, Moneta, Neteller, paybox, PayPal, paysafecard, PromoCode, Przelewy24, QIWI Wallet, Skrill, Skrill 1-Tap, SOFORT Banking, Ticket Premium, Visa и WebMoney. Лимитот за уплата зависи од начинот на плаќање.

Имаат долга листа на валути кои се дозволени, како на пример: Евро (EUR), Норвешка круна (NOK), Швајцарски франк (CHF), Унгарска форинта (HUF), Хрватска куна (HRK), Полски злоти (PLN), Литвански литас (LTL), Британска фунта (GBP), Американски долар (USD), Шведска круна (SEK), Руска рубља (RUB), Чешка круна (CZK), Романски лев (RON) и Данска круна (DKK).

Исплата на средства

Исплатата на средства зависи од начинот на уплата. За подигнување преку кредитни и дебитни картички, не се плаќа надомест. Но, со електронски паричници како на пример Neteller и Skrill, се плаќа надомест од 3% при подигнување на средстава. Исто така, надомест се наплаќа и за подигнување на средствата преку банка и минималниот износ треба да биде 50.000 долари пред да можете да побарате подигнување на средствата преку банка.

Исплатата најчесто се врши во рок од 24-48 часа, но некогаш може да се пролонгира од 7-10 дена.

Корисничка поддршка

Bwin нуди корисничка поддршка на сите јазици на кои е преведена страната. Доколку имате потреба, можете да го пополните онлајн формуларот достапен на нивната страна 24/7, и одговорот ќе го добиете на емаил. Доколку сте избрале англиски јазик, службата работи 24/7, а за останатите јазици само во текот на работно време (09:00-17:00), или можете да ги контактирате телефонски секој ден од 10:00-22:00. Но, со оглед на нивната секција за помош, можеби никогаш нема да имате потреба да ги контактирате. Во секцијата за помош можете да најдете одговори и информации за се што ви е потребно, детално објаснети. Еден недостаток на Bwin е што немаат Чат во Живо за своите корисници.

Емаил: [email protected]

Телефон: 00350 200 77761

Адреса: Suite 6, Atlantic Suites, Europort Avenue, Gibralta

Бонус

Доколку се регистрирате на Bwin за прв пат, добивате 100% бонус на вашата прва уплата, која мора да биде минимум 10 фунти. Максималниот износ на бонусот е 20 фунти. Што значи, секој нов корисник кој ќе уплати 20 фунти, може веднаш да постави влог од 40 фунти. На корисниците кои ќе извршат уплта помала од 20 фунти, не им следува бонус.

За да го добиете овој бонус, постојат одредени обврски за играње и обрт. Најпрво треба да го активирате од полето “Available bonuses”. Потоа треба да извршите уплата од најмалку 10 фунти во рок од 1 година откако сте се регистрирале на Bwin и да го изиграте бонусот пет пати со коефициенти поголеми од 1.70. Овој бонус се однесува единствено за спортско обложување, не може да се префлри во делот за казино или покер и е валиден по еднаш за едно лице, начин на плаќање или IP адреса.

За регистрирање на делот за казино, корисниците добиваат бонус од максимум 200 евра,. Минималната сума за уплата е 10 евра, но се препорачува уплата од 200 евра за да корисникот може да го искористи максималниот бонус. За да се добие овој бонус потребно е да се изврши прва уплата во рок од 30 дена по регистрирањето и да се изигра 35 пати.

Фановите на покер може да бираат помеѓу три бонуси. 100 долари се достапни за стндардните играчи, mid rollers може да добијат до 250 долари, додека пак професионалните играчи може да добијат до 500 долари.

Најлојалните и најдобрите играчи имаат опција да купат различни добра со големи попусти. Дополнително, Bwin  доделува бесплатни карти за спортски настани, бикенд патувања и техничка опрема.

Исто така, играчите кои се задоволни од Bwin, може да го препорачуваат на своите пријатели и со тоа да добијат награда од 25 евра по човек.

Во живо

Една од најсилните карактеристики на Bwin e обложувањето на настани во живо. Нудат одлични коефициенти и повеќе од 50 понуди за обложување во живо на еден натпревар, особено за фудбалски натпревари. Како додаток, Bwin им овозможува на корисниците да го следат натпреварот преку live streaming опцијата. За секој натпревар во живо, страната нуди целосна статистика за тој натпревар, како на пример бројот на голови и бројот на црвени и жолти картони.

Мобилно обложување

Bwin нуди можност за мобилно обложување, односно со симнување на нивната апликација на вашиот мобилен телефон. Оваа опција е совршена за оние кои се постојано во движење, а не сакаат да пропуштат некој натпревар. Мобилната апликација на Bwin e една од најдобрите што постојат. Можете да уживате во live streaming на целиот екран. Исто и да добивате нотификации во моментот кога е постигнат гол на некој натпревар, да ја користите опцијата Betfinder за да пребарувате настани, детален преглед на вашите облози како и едноставно и брзо поставување облози.

Заклучок

Се на се, Bwin е солидна, безбедна обложувалница која нуди голем избор на спортови за обложување, високи коефициенти, а особено се фокусира на обложување во живо каде има голем број на понуди.

Нема сомневање дека се почитувана и веродостојна обложувалница. Bwin е одличен избор за оние кои се нови во онлајн обложување. Ќе бидете импресионирани од широката палета на понуди и страна која е лесна за користење, со одличен дизајн. Можеби не се обложувалница со највисоки коефициенти, но затоа тоа го надополнуваат со голем број на бонуси кои се достапни.