• Доверба
 • Вебстрана
 • Покриеност
 • Коефициенти
 • Уплата и исплата
 • Корисничка поддршка
 • Во живо
 • Мобилно обложување
4.6

Резиме

 • Една од најдобрите обложувалници
 • Супер изработена мобилна апликација
 • Најмногу корисници низ светот
 • 24/7 корисничка поддршка
Sending
User Review
0 (0 votes)

Општо

Основана во 2000, bet365 брзо преминала во една од најдобрите онлајн обложувалници. Тие се најголемата онлајн обложувалница, со над 21 милион корисници. Името е синоним за квалитет и безбедност, на кој многу корисници му веруваат.

Bet365 се сопственици на фудбалскиот клуб Стоук Цити и имаат многу инвестирано во клубот. Пре скоро ги откупиле и правата за името на стадионот и го преименувале во Bet365 Стадион, и му овозможиле на Стоук Сити да бидат едни од конкурентните клубови во Премиер лигата.

Bet365 се пред кој веднаш се препознава, со нивните рекламни кампањи кои се прикажуваат на многу настани на телевизија. Тие се светски бренд и достапни се на 18 јазици.

Доверба

Bet365 има лиценца од владата на Гибралтар и е регулирана од Комисијата за обложување на Гибралтат. Строгите услови за добивање на лиценца кои се наметнати бараат од Bet365 да ги одржува највисоките стандарди за фер игра и безбедност на корисниците. Сите исплати и уплати на Bet365 се процесираат со употреба на софтвер од Retail Logic, едни од водечките провајдери за онлајн трансакции преку дебитни и кредитни картички, со употреба на највисоките стандарди за енкрипција на податоците за да се обезбеди сигурност дека никој друг не може да пристапи до вашите податоци или да ги злоупотреби.

Вебстрана

Вебстраната на Bet365 е едноставна, детална и со одличен дизајн. Нема потреба од гламур, бидејќи сите информации кои ви се потребни ви се прикажани во ефикасен стил, земени во обзир потребите на корисниците. На почетната страна ќе ги најдете сите промоции и опции на Bet365, додека обложувањата во живо се прикажани пред вас, заедно со најпопуларните настани на денот. Нормално дека има листа на спортови и настани кои се достапни за обложување на Bet365, и лесно е да пристапите до нив, на левата страна. Се на се, вебстраната на Bet365 можеби е најдобрата и наједноставн за користење во индустријата.

Покриеност

Секако дека ќе ги најдете најпознатите спортови, лиги и натпревари од целиот свет, како Англиската премиер лига и Формула еден. Сепак, ако барате нешто необично во однос на спортови за обложување, ова е страната за вас, затоа што со сигурност ќе ги најдете и некои помалку познати лиги и натпревари, на кои можете да освоите добивка. Од фудбал, тенис, кошњарка, до пикадо, велосипедизам, трки со коњи, тие навистина нудат се. Кога ќе кликнете на секој спорт посебно, ќе ви се појави мени со настани и понуди.

Коефициенти

Bet365 ги нудат можеби најдобрите коефициенти, а за некои спортови како трки со коњи, ппонудата best odds guaranteed ви гарантира исплата по највисокиот коефициент.

Има компетитивни маргини- 6.4% на фудбал, 4.4% на бејзбол и на кошарка екстремно ниски 3.7%.

Уплата на средства

Уплатата на Bet365 е  практичен и лесен процес. Листата на методи достапни за уплата на Bet365 ви е дадена на главното мени.

Уплатa можете да избршите со сите картички, преку банка, чек или со некои од познатите е-новчаници. Bet365 не напраќа надомест за уплата со било кој метод, сите се бесплатни.

Дебитна картичка-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 5 фунти

Кредитна картичка-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 5 фунти

Neteller-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 10 фунти

Skrill-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 5 фунти

PaySafeCard-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 5 фунти

Paypal-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 10 фунти

Банкарски трансфер-време на процесирање: 2-10 работни дена; минимален износ на уплата: 100 фунти

Чек -време на процесирање: 5-28 работни дена; минимален износ на уплата: 100 фунти

uKash-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 1 фунтa

Исплата на средства

За подигнување на средства се користи истиот метод кој сте го избрале и за уплата.

Дебитна картичка-време на процесирање: 2-5 работни дена; минимален износ на уплата: 5 фунти

Кредитна картичка-време на процесирање: 1-5 работни дена; минимален износ на уплата: 10 фунти

Neteller-време на процесирање: 1-4 часа; минимален износ на уплата: 10 фунти

Skrill-време на процесирање: 24 часа; минимален износ на уплата: 5 фунти

Paypal-време на процесирање: 24 часа; минимален износ на уплата: 10 фунти

Банкарски трансфер-време на процесирање: 2-10 работни дена; минимален износ на уплата: 25 фунти

UKash-време на процесирање: 24 часа; минимален износ на уплата: 5 фунти

Корисничка поддршка

За обложувалница како Bet365 која сака да добива добри оцени од корисниците, тогаш навистина мора да понуди одлична корисничка поддршка. Па затоа, ги има сите опции на кои може да помислите.

Работат 24/7 и можете да ги контактирате преку телефон: на бесплатниот број 08000 288 365 или на нивниот телефонски број +44 (0)1782 684 757.  Исто така можетеда им испраќате документи или прашања на нивниот директен емаил: [email protected].  Сепак, ние препорачуваме да ја користите опцијата чет во живо, која е отворена 24/7. Ви даваат љубезни и одговори лесни за разбирање за секого.

Пред да ги контактирате, добро е да ја разгледате и нивната секција со Најчесто поставувани прашања, каде голем дел од прашањата кои ги имате и вие се детално одговорени, па во секој случај нема да биде губење време.

Бонус

Новите корисници на Bet365 имаат можност да добијат бонус од максимум 200 фунти. СО првата уплата, која треба да е миниму 10 фунти, Bet365 доделува 100% бонус. За да можат да се подигнат, корисникот е должен да ги исполни условите, односно три пати да ја изигра сумата на уплатата и бонусот, на коефициенти не помали од 1.50, и сето тоа во рок од 90 дена.

Имаат и разни пормоции за своите корисници. За фудбалските натпревари има промоција каде Bet365 ги рефундира парите доколку натпреварот заврши 0-0. Ова важи за обложување на понуди како Точен резултат, Полувреме/крај на натпревар и прв стрелец на гол.

Друга промоција е доделување бонус на добитен комбинациски облог. Доколку направите комбинациски облог од минимум 4 настани, добивате бонус на вашата добивка, во зависност од бројот на погодени натпревари. Ова ваѓи за натпревари од Англиската Премиер лига, Италијанската Серија А, Шпанската лига, Германската Бунсеслига, Лигата на шампиони.

Во казиното на Bet365 секој нов корисник добива избор од разни бонуси.

Стандардниот бонус за нови корисници е 100% бонус на првата уплата, до максимум 200 долари. Минимален износ за уплата е 20 долари.

Бонусот за нови корисници на слот машини е 200% бонус на првата уплата, до максимум 200 долари и минимум уплата од 20 долари.

VIP бонусот е од 50% на прва уплата до максимум 1000 долари, и минимум депозит од 400 долари.

Играчите на покер добиваат бонус на првата уплата од 100%, до максимум 100 евра и 5 евра во токени за турнир. Дополнително, може да добијат и 10 бесплатни вртења на слот машините, и додатни 5 евра за исполнување на мисијата за нови корисници.

Условите за сите промоции можете да ги прочитате на Вебстраната.

Во живо

Во последните години, сите онлајн обложувалници ја увиделе потребата и предноста на обложувањето во живо, но сметаме дека само Bet365 навистина го овозможуваат најдоброто, со најдобра понуда.

Како и за класичното обложување, и за обложувањето во живо нудат спортови и настани, кои се далеку побројни од останатите обложувалници. На пример за фудбал, скоро секој натпревар кој го има во класичното обложување, Bet365 ќе ви го понуди и за обложување во живо. Ова значи можете да се обложувате во живо на некои од најнепознатите лиги или младински лиги во светот и за нив ќе добиете одлични понуди.

Најдобра страна е можеби live streaming опцијата. Годишно има повеќе од 70.000 настани достапни да ги гледате во живо на Bet365. Имате голем избор на спортови кои може да ги следите во живо, од фудбал и тенис, до пикадо и одбојка. Bet365 има две предности во однос на преносот во живо. Прво, преност е бесплатен доколку сте корисник и имате пари на сметката (да не е нула), или пак сте поставиле облог во последните 24 часа. Второ, има бројни спортови достапни за Live stream  на мобилната апликација, за разлика од повеќето кои нудат само трки со коњи. Некои други обложувалници нудат бесплатен пренос во живо со мобилната апликација, но ниту една не може да понуди толку разни видови на спортови како Bet365.

Мобилно обложување

Мобилната апликација на Bet365 има неколку карактеристики по кои се издвојува од другите. Брз пристап до сите настани и понуди за обложување во живо и прикажување на главните настани кои се одвиваат во живо. Моменталните резултати се прикажани, а пристапот до други настани во живо е достапен само со еден допир на екранот.

Друга карактеристика е бројот на спортови кои се достапни да ги гледате во живо преку мобилната апликација.

Апликацијата е идентична на изглед како и вебстраната и изгледа добро дури и на помали екрани. Распоредот е добро огранизиран што го прави пристапот до било која функција многу лесен. Со толку многу разни функции и разни настани за обложување, лесно може да стане преполна и неуредна, но напротив. Апликацијата е добро дизајнирана со копчиња за брз пристап до најпопуларните спортски настани на врвот и главните функции во централниот дел.

Апликацијата на Bet365  е сеопфатна, со добар дизајн и лесна за користење за секого. Со лесната навигација и брзината, обложувањето додека сте излезени никогаш не било полесно.

Заклучок

Како една од најстарите онлајн обложувалници ќе имате одлично искуство со bet365. Без разлика дали сте заинтересирани за спортско обложување или, казино, слот машини, покер, овде се ви е на едно место. Милиони корисници од светот го избрале Bet365 поради својата репутација. Со големиот број на понуди кои ги нуди, сите ваши барања и потреби ќе бидат задоволени.