No Picture
Натпревар на денот

Натпревар на денот: Болоња vs Парма

понеделник,13/5 2019 е празник во Италија.Болоња и Парма во борба за трите бода. Денешниот натпревар во Серија А помеѓу Болоња и Парма би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната […]

No Picture
Натпревар на денот

Натпревар на денот: Каљари vs Парма

сабота,16/2 2019 е празник во Италија.Каљари и Парма во борба за трите бода. За дуелот помеѓу Каљари и Парма, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Каљари. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро […]