Натпревар на денот: Болоња vs Парма

понеделник,13/5 2019 е празник во Италија.Болоња и Парма во борба за трите бода.

Денешниот натпревар во Серија А помеѓу Болоња и Парма би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Болоња. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Болоња тоа направете го на bwin за да добиете коефициент вреден 1.83. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на Tipico со вредност од 3.40. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на Cash Point со вредност од Cash Point.

За натпреварот помеѓу Болоња и Парма кој ќе се одигра понеделник на 13/5 2019 во 17:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
bwin – 1.87
1xbet – 2.10

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Парма, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Болоња и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Bet 365: 2.05 за Болоња
Dafabet: 1.88 за Парма

Коефициенти за натпреварот помеѓу Болоња и Парма тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!