Натпревар на денот: Саутемптон vs Хадерсфилд Таун

Во рамките на Премиер лига,недела во 14:00 часот ќе играат Саутемптон и Хадерсфилд Таун

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Саутемптон го прават фаворит во однос на Хадерсфилд Таун. Тој во дуел влегува со шанса вредна 69.3% за да издвои победа.
Што се однесува до Хадерсфилд Таун, неговите шанси за победа се 11.1%. Доколку типувате на конечниот исход, Betway нуди коефициент 1.44 за победа на домаќинот, а Betfair SB нуди највисок коефициент од 9.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Unibet, Nordicbet и Betsson Sportsbook со вредност од 5.10.

На натпреварот помеѓу Саутемптон и Хадерсфилд Таун се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.49. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Marathonbet со коефициент од 1.64 .

Азискиот хендикеп ја користи разликата во квалитетот на двата тима, па затоа ни нуди 0.00: 1.25. Тоа значи дека доколку се обложите на Саутемптон и тој победи со разлика од два гола ќе ја добиете целосната добивка, но доколку победи само со еден гол ќе го загубите половина од вашиот влог.
Доколку вашиот облог го ставите на гостинот, вие сте добитни со победа, но и со нерешено. Ако Хадерсфилд Таун изгуби со еден гол разлика, во тој случај половина од вашиот влог се враќа на вашата сметка.
Најдобрите коефициенти за овој натпревар се понудени од:
1xbet: 1.96
PinnacleSports, Bet 365 и Betfred: 2.00

Комплетна понуда на коефициенти за Саутемптон и Хадерсфилд Таун.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!