Спореди ги коефициентите за Грција vs Хрватска

Денес недела во 19:45 дерби натпреварот во Квалификации за Светско првенство – Европа помеѓу Грција и Хрватска

Немаме дилема за натпреварот помеѓу Грција и Хрватска. Со оглед на тоа што оваа сезона Хрватска игра многу подобро од Грција, ние и светските букмејкери како фаворит ќе го избереме гостинот. Најголемиот коефициент за победа на гостинот ни го нуди Interwetten и Paddy Power со вредност од 2.20. За нерешен резултат вредноста на коефициентот е 3.50 на 1xbet, Marathonbet и Betway. За изненадување и победа на домаќинот највисоката понуда ја превземаме од PinnacleSports, а вредноста на коефициентот е 3.81.

За натпреварот помеѓу Грција и Хрватска кој ќе се одигра недела на 12/11 2017 во 19:45, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Interwetten – 1.85
Sportingbet – 2.13

Коефициенти за натпреварот помеѓу Грција и Хрватска тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!