Спореди ги коефициентите за Македонија vs Норвешка

сабота,11/11 2017 е празник во Меѓународен.Македонија и Норвешка во борба за трите бода.

Денес ни претстои еден тежок натпревар помеѓу Македонија и Норвешка. Според букмејкерите мал фаворит е Норвешка. Ние од нивната понуда ги издвоиме најголемите коефициенти. За победа на домаќинот 1xbet ни нуди коефициент 2.92. Најголемиот коефициент во вредност од 3.20 го издвојуваме од 3.20, а влогот за Норвешка ќе го ставиме во PinnacleSports кој ни нуди коефициент 2.80.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Македонија и Норвешка? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 39.9%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 60.1%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.46. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.63.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За [% HOMETEAM%] да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, 1xbet нуди коефициент 2.02.
За Норвешка да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Dafabet нуди коефициенти 1.93.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Македонија и Норвешка.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk