Спореди ги коефициентите за Шалке 04 vs Баер Леверкузен

среда,19/12 2018 е празник во Германија.Шалке 04 и Баер Леверкузен во борба за трите бода.

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Шалке 04 е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Шалке 04, најдобра понуда ви нуди Cash Point со коефициент од 2.62. Доколку вашата одлука е да ставите облог на 1xbet, PinnacleSports и Marathonbet , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од 1xbet, PinnacleSports и Marathonbet единствено во 1xbet, PinnacleSports и Marathonbet. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Шалке 04 и Баер Леверкузен ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Marathonbet со коефициент од 2.92.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Шалке 04 и Баер Леверкузен? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 49.2%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 50.8%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на William Hill со коефициент од 2.00. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet и Marathonbet за да имате коефициент од 1.94.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Шалке 04 да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Unibet нуди коефициент 1.87.
За Баер Леверкузен да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Marathonbet нуди коефициенти 2.11.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Комплетна понуда на коефициенти за Шалке 04 и Баер Леверкузен.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk