Натпревар на денот: Викторија Плзен vs Олимпијакос

Денес вторник во 17:00 дерби натпреварот во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Викторија Плзен и Олимпијакос

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Викторија Плзен и Олимпијакос акцентот за фаворит го ставаат на Викторија Плзен. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.45 ни го нуди Fonbet. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во 1xbet со коефициент од 3.36. За сите кои веруваат во победа на Олимпијакос ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.24 кој може да го најдете во PinnacleSports.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Викторија Плзен и Олимпијакос? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 44.3%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 55.7%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Fonbet со коефициент од 2.20. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во PinnacleSports за да имате коефициент од 1.75.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Олимпијакос и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
12bet.com и NetBet: 2.04
PinnacleSports: 1.86

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Викторија Плзен и Олимпијакос.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk