Спореди ги коефициентите за Сао Паоло ФЦ vs Чапекоенсе

Денес понеделник во 23:00 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Сао Паоло ФЦ и Чапекоенсе

Според букмејкерите, во овој натпревар Сао Паоло ФЦ влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има Nordicbet и Betsson Sportsbook со вредност од 1.57, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Fonbet и Bet 365 со вредност од 7.50. За нерешено, ги препорачуваме Fonbet затоа што само таму е коефициентот 4.15.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Сао Паоло ФЦ и Чапекоенсе? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 42.7%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 57.3%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на PinnacleSports со коефициент од 2.28. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet и Marathonbet за да имате коефициент од 1.70.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Чапекоенсе има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Сао Паоло ФЦ, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Сао Паоло ФЦ, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
PinnacleSports и Dafabet: 2.01 за Сао Паоло ФЦ
Fonbet: 2.00 за Чапекоенсе

Комплетна понуда на коефициенти за Сао Паоло ФЦ и Чапекоенсе.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!