Натпревар на денот: Хајдук Сплит vs Локомотива Загреб

недела,5/8 2018 е празник во Хрватска.Хајдук Сплит и Локомотива Загреб во борба за трите бода.

Според букмејкерите, во овој натпревар Хајдук Сплит влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има 1xbet со вредност од 1.85, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на PinnacleSports со вредност од 5.03. За нерешено, ги препорачуваме Tipico затоа што само таму е коефициентот 3.70.

Во рамките на 1. ХНЛ очекуваме на дуелот помеѓу Хајдук Сплит и Локомотива Загреб да бидат постигнати неколку голови.
Marathonbet ни нуди 1.86 за 3 или повќе голови, додека Cash Point нуди 2.03 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Локомотива Загреб, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Хајдук Сплит и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
1xbet: 2.09 за Хајдук Сплит
12bet.com и 10BET: 1.84 за Локомотива Загреб

Комплетна понуда на коефициенти за Хајдук Сплит и Локомотива Загреб.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!