Натпревар на денот: Астана vs Валета

Денес четврток во 14:00 дерби натпреварот во УЕФА Европа Лига помеѓу Астана и Валета

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Астана го прават фаворит во однос на Валета. Тој во дуел влегува со шанса вредна 80.0% за да издвои победа.
Што се однесува до Валета, неговите шанси за победа се 6.0%. Доколку типувате на конечниот исход, 1xbet нуди коефициент 1.23 за победа на домаќинот, а PinnacleSports нуди највисок коефициент од 16.47 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Bet 365 со вредност од 7.00.

За дуелот помеѓу Астана и Валета ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet, Marathonbet и Fonbet – 2.30 – 0-2 гола
Cash Point – 1.67 – 3+ голови

Комплетна понуда на коефициенти за Астана и Валета.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk