Натпревар на денот: Краснодар vs Порто

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,среда во 17:00 часот ќе играат Краснодар и Порто

Неизвесен натпревар во УЕФА Лига на Шампиони. Но букмејкерите со мала разлика го фаворизираат тимот на Порто. Сепак, ние сме тука да ви го одделиме највиското од нивната понуда. Влогот за Краснодар може да по помножете со 3.10 во Fonbet и да остварите најголема добивка од моменталната понуда. Доколку вашиот „сенс“ укажува на натпревар без победник ви нудиме коефициент од 3.30 во Fonbet. Највисокиот коефициент за победа на Порто е во PinnacleSports со вредност од [%ODDS_HCP1X2_2%].

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Краснодар и Порто? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 42.5%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 57.5%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet и Marathonbet со коефициент од 2.33. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во bwin и Sportingbet за да имате коефициент од 1.72.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Краснодар да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, 1xbet нуди коефициент 2.11.
За Порто да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Dafabet нуди коефициенти 1.81.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Комплетна понуда на коефициенти за Краснодар и Порто.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!