Спореди ги коефициентите за Валенсија vs Реал Бетис

Денес четврток во 20:00 дерби натпреварот во Куп на Кралот помеѓу Валенсија и Реал Бетис

Тимот на Валенсија, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

Rivalo.com: 1.85
Betfair SB: 3.90
Rivalo.com: 5.00

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Валенсија и Реал Бетис? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 51.3%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 48.8%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Rivalo.com со коефициент од 1.95. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Tipico за да имате коефициент од 2.05.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Реал Бетис, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Валенсија и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports: 2.04 за Валенсија
1xbet: 1.92 за Реал Бетис

Коефициенти за натпреварот помеѓу Валенсија и Реал Бетис тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk