Натпревар на денот: Саутемптон vs Фулам

среда,27/2 2019 е празник во Англија.Саутемптон и Фулам во борба за трите бода.

За дуелот помеѓу Саутемптон и Фулам, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Саутемптон. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 1.99 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Unibet со вредност 4.40. За реми највисоката понуда е во сопственост на Betway со вредност од 3.75.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Саутемптон и Фулам? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 51.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 49.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Dafabet со коефициент од 1.94. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 2.02.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Фулам, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Саутемптон и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports и Dafabet: 2.27 за Саутемптон
1xbet: 1.76 за Фулам

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Саутемптон и Фулам.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk