Натпревар на денот: Хадерсфилд Таун vs Манчестер Сити

недела,20/1 2019 е празник во Англија.Хадерсфилд Таун и Манчестер Сити во борба за трите бода.

Во рамките на Премиер лига, недела на 20/1 2019 во 13:30 ќе се одигра натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун и Манчестер Сити.
Ние за вас ги одделивме највисоките коефициенти од светските букмејкери за овој натпревар, а тие се:
Betfair SB – 26.00
[%BOOK_1X2_Х%] – [%ODDS_1X2_Х%]
1xbet – 1.18

На натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун и Манчестер Сити се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Betfair SB бидејќи коефициентот само таму има вредност 3.00. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Unibet со коефициент од 1.45 .

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Хадерсфилд Таун и Манчестер Сити.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!