Натпревар на денот: Краснодар vs Олимпијакос

Денес вторник во 19:00 дерби натпреварот во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Краснодар и Олимпијакос

За дуелот помеѓу Краснодар и Олимпијакос, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Краснодар. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Nordicbet е 2.07 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Betfair SB, Interwetten и Fonbet со вредност 3.70. За реми највисоката понуда е во сопственост на Fonbet со вредност од 3.90.

За дуелот помеѓу Краснодар и Олимпијакос ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Fonbet – 2.25 – 0-2 гола
Dafabet – 1.76 – 3+ голови

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Краснодар и Олимпијакос нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Олимпијакос и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Nordicbet: 2.05 за Краснодар
Dafabet: 1.92 за Олимпијакос

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Краснодар и Олимпијакос.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk