Натпревар на денот: Славија Прага vs Клуж

Денес среда во 19:00 дерби натпреварот во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Славија Прага и Клуж

Тимот на Славија Прага, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

1xbet: 1.62
PinnacleSports: 4.11
Unibet: 6.65

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Славија Прага и Клуж? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 48.2%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 51.8%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Marathonbet, 1xbet, Cash Point и Dafabet со коефициент од 2.03. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.89.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Клуж има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Славија Прага, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Славија Прага, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Dafabet: 2.08 за Славија Прага
PinnacleSports: 1.85 за Клуж

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Славија Прага и Клуж.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk