Натпревар на денот: Карабах vs Линфилд

четврток,29/8 2019 е празник во Меѓународен.Карабах и Линфилд во борба за трите бода.

Во рамките на УЕФА Европа Лига,четврток на 29/8 2019 во 16:00 се сретнуваат тимовите на Карабах и Линфилд.
Букмејкерите изразито го фаворизираат тимот на Карабах. Ние за вас ја издвоивме највисоката понуда од светските букмејкери, односно за победа на Карабах изиграјте на 1xbet со коефициент 1.17 , за нерешен резултат вашиот влог ставете го на [%ODDS_1X2_Х%], а доколку очекувате изненадување и победа на Линфилд највисоката понуда ја има Rivalo.com вредна 27.00.

За дуелот помеѓу Карабах и Линфилд ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Betsson Sportsbook – 2.60 – 0-2 гола
Marathonbet и 1xbet – 1.55 – 3+ голови

Коефициенти за натпреварот помеѓу Карабах и Линфилд тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk