Спореди ги коефициентите за Лацио vs Хелас Верона

Денес понеделник во 19:45 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Лацио и Хелас Верона

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Лацио го прават фаворит во однос на Хелас Верона. Тој во дуел влегува со шанса вредна 80.9% за да издвои победа.
Што се однесува до Хелас Верона, неговите шанси за победа се 6.6%. Доколку типувате на конечниот исход, 1xbet нуди коефициент 1.23 за победа на домаќинот, а Marathonbet, Coral, Betfair SB, Ladbrokes, William Hill и Interwetten нуди највисок коефициент од 15.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Fonbet со вредност од 8.00.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Interwetten и до добиете коефициент 1.40. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Unibet со коефициент вреден 3.55.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Лацио и Хелас Верона.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk