Натпревар на денот: Манчестер Сити vs Манчестер Јунајтед

Денес сабота во 16:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед

За дуелот помеѓу Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Манчестер Сити. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Interwetten е 1.95 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Marathonbet и William Hill со вредност 4.80. За реми највисоката понуда е во сопственост на Unibet, Betfair SB, Betway, Betsson Sportsbook и Nordicbet со вредност од 4.00.

За натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед кој ќе се одигра сабота на 7/4 2018 во 16:30, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Dafabet – 2.03
1xbet – 1.94

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Манчестер Јунајтед, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Манчестер Сити и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Dafabet: 2.03 за Манчестер Сити
1xbet: 1.92 за Манчестер Јунајтед

Коефициенти за натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk