Спореди ги коефициентите за Реал Мадрид vs Атлетико Мадрид

Денес недела во 14:15 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Реал Мадрид и Атлетико Мадрид

Денешниот натпревар во Ла Лига помеѓу Реал Мадрид и Атлетико Мадрид би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Реал Мадрид. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Реал Мадрид тоа направете го на Tipico, Rivalo.com и Interwetten за да добиете коефициент вреден 1.75. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на Marathonbet со вредност од 4.25. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на Fonbet со вредност од Fonbet.

Во рамките на Ла Лига очекуваме на дуелот помеѓу Реал Мадрид и Атлетико Мадрид да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 1.82 за 3 или повќе голови, додека Dafabet нуди 2.19 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Атлетико Мадрид, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Реал Мадрид и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
1xbet и PinnacleSports: 1.90 за Реал Мадрид
Dafabet: 2.05 за Атлетико Мадрид

Комплетна понуда на коефициенти за Реал Мадрид и Атлетико Мадрид.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk