Натпревар на денот: КС Алагоано vs Фигуиренсе

Денес вторник во 22:15 дерби натпреварот во Серија Б помеѓу КС Алагоано и Фигуиренсе

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу КС Алагоано и Фигуиренсе акцентот за фаворит го ставаат на КС Алагоано. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.41 ни го нуди 1xbet. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во Fonbet со коефициент од 3.20. За сите кои веруваат во победа на Фигуиренсе ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.73 кој може да го најдете во PinnacleSports.

Во рамките на Серија Б очекуваме на дуелот помеѓу КС Алагоано и Фигуиренсе да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.57 за 3 или повќе голови, додека 1xbet и Coral нуди 1.57 за 0-2 гола.

Непредвидливиот натпревар во Серија Б помеѓу КС Алагоано и Фигуиренсе му даде „право“ на азискиот хендикеп да постави нулта хендикеп.
За КС Алагоано да издвои победа со хендикеп 0.00 : 0.00,Marathonbet и 1xbet нуди коефициент вреден 1.64.
За Фигуиренсе да си замине како победник PinnacleSports наградува со влог помножен по 2.53.

Нерешениот резултат ќе ви го врати влогот на вашата сметка.

Комплетна понуда на коефициенти за КС Алагоано и Фигуиренсе.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!