Натпревар на денот: Виљареал vs Атлетик Билбао

Денес понеделник во 19:00 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Виљареал и Атлетик Билбао

Тимот на Виљареал, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

Interwetten: 1.85
Marathonbet: 3.70
Marathonbet: 5.20

Во рамките на Ла Лига очекуваме на дуелот помеѓу Виљареал и Атлетик Билбао да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.26 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.76 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Атлетик Билбао, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Виљареал и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Dafabet: 2.09 за Виљареал
1xbet: 1.89 за Атлетик Билбао

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Виљареал и Атлетик Билбао.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk