Натпревар на денот: Манчестер Сити vs Ливерпул

Денес вторник во 18:45 дерби натпреварот во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Манчестер Сити и Ливерпул

Тимот на Манчестер Сити, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

1xbet и Coral: 1.53
Betsson Sportsbook, Nordicbet и Fonbet: 5.15
William Hill: 6.50

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Betsson Sportsbook и Nordicbet и до добиете коефициент 1.47. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet со коефициент вреден 2.91.

За овој натпревар помеѓу Манчестер Сити и Ливерпул азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Ливерпул. Доколку сметате дека Манчестер Сити има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на Interwetten со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на Dafabet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Комплетна понуда на коефициенти за Манчестер Сити и Ливерпул.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk