Натпревар на денот: Џенова vs Кротоне

Денес четврток во 20:00 дерби натпреварот во Куп на Италија помеѓу Џенова и Кротоне

Денешниот натпревар во Куп на Италија помеѓу Џенова и Кротоне би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Џенова. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Џенова тоа направете го на Dafabet и William Hill за да добиете коефициент вреден 1.85. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на Marathonbet и 1xbet со вредност од 3.68. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на Marathonbet со вредност од Marathonbet.

За натпреварот помеѓу Џенова и Кротоне кој ќе се одигра четврток на 30/11 2017 во 20:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Interwetten – 1.85
Dafabet – 2.15

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Кротоне, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Џенова и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Dafabet: 2.15 за Џенова
1xbet: 1.82 за Кротоне

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Џенова и Кротоне.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk