Натпревар на денот: Саутемптон vs Брајтон & Хов Албион

Денес понеделник во 19:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Саутемптон и Брајтон & Хов Албион

Што се однесува до денешниот натпревар во Премиер лига помеѓу Саутемптон и Брајтон & Хов Албион, букмејкерите сметаат дека Саутемптон е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
1xbet – 2.09
Betfair SB, bwin и Betway – 3.40
Betsson Sportsbook и Nordicbet – 4.30

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Саутемптон и Брајтон & Хов Албион да бидат постигнати неколку голови.
Betfair SB и PinnacleSports ни нуди 2.40 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.69 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Саутемптон и Брајтон & Хов Албион нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Брајтон & Хов Албион и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Dafabet: 2.08 за Саутемптон
PinnacleSports: 1.88 за Брајтон & Хов Албион

Комплетна понуда на коефициенти за Саутемптон и Брајтон & Хов Албион.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!