Спореди ги коефициентите за Вулверхемптон Вандерерс vs Барнли

Денес недела во 12:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Барнли

Денешниот натпревар во Премиер лига помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Барнли би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Вулверхемптон Вандерерс. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Вулверхемптон Вандерерс тоа направете го на 1xbet за да добиете коефициент вреден 1.82. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на Cash Point, Betsson Sportsbook и Nordicbet со вредност од 3.65. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на PinnacleSports со вредност од PinnacleSports.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Барнли? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 43.2%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 56.8%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на William Hill со коефициент од 2.30. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Dafabet за да имате коефициент од 1.75.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Барнли има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Вулверхемптон Вандерерс, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Вулверхемптон Вандерерс, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
1xbet: 2.52 за Вулверхемптон Вандерерс
1xbet и Dafabet: 1.63 за Барнли

Коефициенти за натпреварот помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Барнли тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!