Спореди ги коефициентите за Манчестер Сити vs Тотенхем Хотспур

Во рамките на Премиер лига,сабота во 11:30 часот ќе играат Манчестер Сити и Тотенхем Хотспур

Манчестер Сити е огромен фаворит во натпреварот против Тотенхем Хотспур. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Манчестер Сити е околу 75.7%. Betsson Sportsbook и Nordicbet има најмалку доверба во Манчестер Сити и нуди 1.31 за победа. За иненадување, односно за победа на Тотенхем Хотспур најдобрата понуда е на William Hill, Ladbrokes и Coral со коефициент 11.00.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има 1xbet и Marathonbet со вредност од 6.50.

На натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Тотенхем Хотспур се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Unibet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.90. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
skybet со коефициент од 1.50 .

Коефициенти за натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Тотенхем Хотспур тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!