Спореди ги коефициентите за Аталанта vs Удинезе

Во рамките на Серија А,понеделник во 17:00 часот ќе играат Аталанта и Удинезе

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Аталанта го прават фаворит во однос на Удинезе. Тој во дуел влегува со шанса вредна 73.7% за да издвои победа.
Што се однесува до Удинезе, неговите шанси за победа се 9.0%. Доколку типувате на конечниот исход, Interwetten нуди коефициент 1.35 за победа на домаќинот, а William Hill, Ladbrokes, Coral и Bet 365 нуди највисок коефициент од 11.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на bwin и Sportingbet со вредност од 5.75.

На натпреварот помеѓу Аталанта и Удинезе се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet и Marathonbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.55. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Sportingbet со коефициент од 1.60 .

За овој натпревар помеѓу Аталанта и Удинезе азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Удинезе. Доколку сметате дека Аталанта има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на Interwetten со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на PinnacleSports и 1xbet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Аталанта и Удинезе.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!