Натпревар на денот: Turan-T vs AZAL

Денес среда во 11:30 дерби натпреварот во I Divizion помеѓу Turan-T и AZAL

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Turan-T е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Turan-T, најдобра понуда ви нуди Betway и 12bet.com со коефициент од 2.40. Доколку вашата одлука е да ставите облог на William Hill , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од William Hill единствено во William Hill. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Turan-T и AZAL ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во William Hill со коефициент од 3.50.

Границата на голови за натпреварот Turan-T vs AZAL е доста различна. Од големата понуда, ние ја издвојуваме 1.50. Доколку типувате на плус голови од 1.50 изиграјте на Betway со коефициент 1.20. Ако вашето мислење е минус голови од границата,Unibet ја има најдобрата понуда со коефициент 4.60.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Turan-T и AZAL нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на AZAL и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
12bet.com: 2.36 за Turan-T
10BET: 1.54 за AZAL

Коефициенти за натпреварот помеѓу Turan-T и AZAL тука!

Не заборавајте да ја посетете kladenje.mk