Натпревар на денот: Барнли vs Манчестер Сити

недела,28/4 2019 е празник во Англија.Барнли и Манчестер Сити во борба за трите бода.

Специјално за вас, за натпреварот помеѓу Барнли и Манчестер Сити ги издвоивме најголемите коефициенти од светските букмејкери. Според нив тимот на Манчестер Сити има огромна шанса за победа, па затоа и коефициентот е доста мал. Најдобрата понуда за победа на Манчестер Сити ја има 1xbet вредна 1.19. За нерешен исход на овој натпревар, највисоката понуда ја издвојуваме од [%BOOK_1X2_Х%] со коефициент [%ODDS_1X2_Х%]. Доколку сметате дека на овој натпревар ќе има изненадување во поглед на резултатот и вашето мислење е победа на Барнли изиграјте го на Betfair SB и Betfred бидејќи коефициентот таму е најголем и има вредност од 19.00.

За дуелот помеѓу Барнли и Манчестер Сити ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Betfair SB – 2.87 – 0-2 гола
Ladbrokes и Coral – 1.50 – 3+ голови

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Барнли и Манчестер Сити.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!