Натпревар на денот: Кристал Палас vs Челзи

Во рамките на Премиер лига,недела во 12:00 часот ќе играат Кристал Палас и Челзи

Кога станува збор за натпреварот меѓу Кристал Палас и Челзи, букмејкерите акцентот за фаворит го ставаат на гостите. Ние ќе ви ги претставиме најголемите коефициенти за конечниот исход на овој натпревар. За победа на Кристал Палас,5.15 нуди коефициент од 5.15. Најголемата понуда за реми е од 1xbet и Bet 365 со вредност на коефициентот 1.80. Фаворитот да победи, највисоката понуда е 1.80 и може да ја најдете на Betway и Cash Point.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Кристал Палас и Челзи да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 1.90 за 3 или повќе голови, додека Unibet и Tipico нуди 2.10 за 0-2 гола.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Кристал Палас и Челзи.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk