Натпревар на денот: Делфин vs Национал Асунсион

Во рамките на Копа Либертадорес,вторник во 23:30 часот ќе играат Делфин и Национал Асунсион

Денешниот натпревар во Копа Либертадорес помеѓу Делфин и Национал Асунсион би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Делфин. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Делфин тоа направете го на Sportingbet и bwin за да добиете коефициент вреден 1.83. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на PinnacleSports со вредност од 3.52. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на PinnacleSports со вредност од PinnacleSports.

Во рамките на Копа Либертадорес очекуваме на дуелот помеѓу Делфин и Национал Асунсион да бидат постигнати неколку голови.
PinnacleSports ни нуди 2.54 за 3 или повќе голови, додека Betway нуди 1.57 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Национал Асунсион, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Делфин и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports и Dafabet: 2.08 за Делфин
Dafabet: 1.85 за Национал Асунсион

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Делфин и Национал Асунсион.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!