Натпревар на денот: Беневенто vs Милан

Во рамките на Серија А,недела во 11:30 часот ќе играат Беневенто и Милан

И покрај тоа што Милан е гостин на дуелот против Беневенто, букмејкерите „типуваат“ на гостинот. Тие сметаат дека веројатноста за победа на Милан е 72.7%. Доколку одлуката е да го одиграте овој натпревар во корист на гостинот, тоа направето го на Betway бидејќи имаат најголем коефициент од 1.36. Ако сметате дека изненадувањето е неизбежно на овој натпревар и ќе победи домаќинот, Marathonbet и Ladbrokes нуди коефициент од 10.00. Коефициентот за реми е 5.70 на Marathonbet и 1xbet.

На натпреварот помеѓу Беневенто и Милан се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.42. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Dafabet со коефициент од 1.68 .

Комплетна понуда на коефициенти за Беневенто и Милан.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk