Натпревар на денот: Хелас Верона vs Џенова

Денес понеделник во 20:00 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Хелас Верона и Џенова

Немаме сомнеж за овој натпревар дека Џенова е фаворит. Тоа го докажува и квалитетот на својот тим, за разлика од тимот на Хелас Верона.

Најдобрите коефициенти за конечениот исход на овој натпревар се:
Marathonbet: 3.55
PinnacleSports: 3.43
1xbet и Interwetten: 2.30

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Хелас Верона и Џенова? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 47.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 52.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.08. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.89.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Хелас Верона и Џенова.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk