Спореди ги коефициентите за Жирона ФК vs Леганес

Денес петок во 20:00 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Жирона ФК и Леганес

За дуелот помеѓу Жирона ФК и Леганес, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Жирона ФК. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Interwetten е 2.00 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Marathonbet и PinnacleSports со вредност 4.85. За реми највисоката понуда е во сопственост на Interwetten со вредност од 3.40.

За натпреварот помеѓу Жирона ФК и Леганес кој ќе се одигра петок на 16/2 2018 во 20:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Marathonbet – 1.58
1xbet – 2.72

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Леганес, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Жирона ФК и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
1xbet: 2.30 за Жирона ФК
Dafabet: 1.74 за Леганес

Комплетна понуда на коефициенти за Жирона ФК и Леганес.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk