Натпревар на денот: Саутемптон vs Ливерпул

Во рамките на Премиер лига,петок во 19:00 часот ќе играат Саутемптон и Ливерпул

И покрај тоа што Ливерпул игра далеку од дома, тие сеуште се фаворити за да го победат овој натпревар.
Nordicbet и Betsson Sportsbook ја има најдобрата понуда со коефициент од 1.46 за победа на Ливерпул, додека Marathonbet нуди најголем коефициент за победа на Саутемптон. Ако натпреварот заврши нерешено, вие ке добиете најмногу ако уплатите на Bet 365, бидејќи коефициентот таму има најголема вредност односно 4.80.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на PinnacleSports и до добиете коефициент 1.78. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Betfair SB и Tipico со коефициент вреден 2.20.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Саутемптон и Ливерпул тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk