Натпревар на денот: Сасуоло vs Киево Верона

Во рамките на Серија А,четврток во 17:00 часот ќе играат Сасуоло и Киево Верона

Тимот на Сасуоло, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

Dafabet: 1.67
1xbet: 4.10
1xbet: 6.05

За натпреварот помеѓу Сасуоло и Киево Верона кој ќе се одигра четврток на 4/4 2019 во 17:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 1.96
PinnacleSports, Marathonbet и Bet 365 – 1.97

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Киево Верона има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Сасуоло, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Сасуоло, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
PinnacleSports: 2.18 за Сасуоло
1xbet и Dafabet: 1.85 за Киево Верона

Комплетна понуда на коефициенти за Сасуоло и Киево Верона.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk