Натпревар на денот: Манчестер Сити vs Лестер Сити

Во рамките на Премиер лига,понеделник во 19:00 часот ќе играат Манчестер Сити и Лестер Сити

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Манчестер Сити го прават фаворит во однос на Лестер Сити. Тој во дуел влегува со шанса вредна 81.6% за да издвои победа.
Што се однесува до Лестер Сити, неговите шанси за победа се 6.6%. Доколку типувате на конечниот исход, 1xbet, Unibet, Betsson Sportsbook и Nordicbet нуди коефициент 1.22 за победа на домаќинот, а skybet, William Hill, Betfair SB, Betfred, Coral, Tipico, Fonbet и Dafabet нуди највисок коефициент од 15.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Betfair SB и Bet 365 со вредност од 8.50.

За дуелот помеѓу Манчестер Сити и Лестер Сити ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

William Hill, Unibet, Betfair SB, Tipico и Betfred – 3.40 – 0-2 гола
Dafabet – 1.36 – 3+ голови

Комплетна понуда на коефициенти за Манчестер Сити и Лестер Сити.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk