Натпревар на денот: Жирона ФК vs Ваљадолид

петок,17/8 2018 е празник во Шпанија.Жирона ФК и Ваљадолид во борба за трите бода.

Тимот на Жирона ФК, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

1xbet и Marathonbet: 1.81
Ladbrokes: 4.50
PinnacleSports: 5.07

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Жирона ФК и Ваљадолид? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 45.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 55.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Betfair SB со коефициент од 2.20. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.80.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Ваљадолид, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Жирона ФК и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Dafabet и Bet 365: 2.08 за Жирона ФК
1xbet: 1.92 за Ваљадолид

Коефициенти за натпреварот помеѓу Жирона ФК и Ваљадолид тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!