Спореди ги коефициентите за Кардиф Сити vs Њукасл Јунајтед

Денес сабота во 11:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Кардиф Сити и Њукасл Јунајтед

Денес ни претстои еден тежок натпревар помеѓу Кардиф Сити и Њукасл Јунајтед. Според букмејкерите мал фаворит е Њукасл Јунајтед. Ние од нивната понуда ги издвоиме најголемите коефициенти. За победа на домаќинот 1xbet, Marathonbet и PinnacleSports ни нуди коефициент 3.34. Најголемиот коефициент во вредност од 3.20 го издвојуваме од 3.20, а влогот за Њукасл Јунајтед ќе го ставиме во Betfair SB кој ни нуди коефициент 2.55.

За натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Њукасл Јунајтед кој ќе се одигра сабота на 18/8 2018 во 11:30, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Cash Point – 1.61
1xbet – 2.56

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Кардиф Сити и Њукасл Јунајтед.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk