Спореди ги коефициентите за Арсенал vs Барнли

Денес сабота во 12:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Арсенал и Барнли

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Арсенал го прават фаворит во однос на Барнли. Тој во дуел влегува со шанса вредна 80.0% за да издвои победа.
Што се однесува до Барнли, неговите шанси за победа се 5.8%. Доколку типувате на конечниот исход, 1xbet, Nordicbet и Betsson Sportsbook нуди коефициент 1.24 за победа на домаќинот, а Bet 365 нуди највисок коефициент од 17.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Betway, Betfair SB, Paddy Power и Coral со вредност од 7.00.

На натпреварот помеѓу Арсенал и Барнли се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Betfair SB бидејќи коефициентот само таму има вредност 3.20. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Interwetten и Fonbet со коефициент од 1.45 .

Комплетна понуда на коефициенти за Арсенал и Барнли.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk