Натпревар на денот: Ливерпул vs Манчестер Јунајтед

Денес сабота во 11:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед

Нашето мислење во врска со конечниот исход на дуелот помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед е поделено. Како дополнителен доказ за тоа ни се букмејкерите кои за овој натпревар ни нудат изедначени коефициенти. Ние ги одделивме само највисоките, па погледнете во прилог.
Unibet – 2.80
Nordicbet и Betsson Sportsbook – 3.40
1xbet – 2.80

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 50.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 50.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на PinnacleSports со коефициент од 1.99. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet и Marathonbet за да имате коефициент од 1.99.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Манчестер Јунајтед и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.43
PinnacleSports: 1.67

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!